Hand holding phone thank you message

Rozwój sprzedaży przez internet znacznie przyspieszył. Konsumenci wymagają, by ich zakupy były dostarczane na czas i bez opóźnień. Równie ważne jest, aby informacja o każdym etapie dostawy była łatwo dostępna. Obecnie doręczanie paczek to codzienność każdego z nas..

Obecnie wiele uwagi poświęca się temu, w jaki sposób sprzedawcy kierują ruchem, zarządzają treściami na stronie czy jak zachęcają konsumentów do kupna, a rzadziej zwraca się uwagę na to, co dzieje się po kliknięciu przycisku „kup”.

Doświadczenia po dokonaniu zakupu

To tzw. etap pozakupowy – czas, w którym klienci są w pełni gotowi na kontakt i potrzebują go.  Jest to odpowiedni moment, aby wyróżnić się, dostarczyć klientowi niecodzienne doświadczenie oraz zaprezentować się jako silna marka. 

Zoptymalizuj swój proces

W naszym nowym przewodniku “Optymalizacja pozakupowych doświadczeń klienta” przybliżamy 6 często pomijanych etapów po dokonaniu zakupu, które mogą pozytywnie wpłynąć na postrzeganie i zapamiętanie Twojej firmy. Optymalizacja tych doświadczeń pomoże Ci zwiększyć satysfakcję klienta. Zapewni lojalność oraz zwiększy wartość Twoich usług.

 

Salesupply button PL

 

Co zawiera ten przewodnik? Każdy krok opisuje najnowsze trendy, najlepsze praktyki i praktyczne wskazówki, dzięki którym już dziś możesz zacząć poprawiać swój proces pozakupowych doświadczeń klienta. Oto krótki opis:

Konsument przejmuje stery

Przez dziesiątki lat to sprzedawcy internetowi decydowali o tym, jak i kiedy zamówienia trafiały do kupujących, obecnie to konsumenci chcą przejąć ster.

Większość europejskich klientów (71%) twierdzi, że elastyczne opcje dostawy są powodem wyboru danego sklepu internetowego. Inne badania pokazują, że poziom zakupów wzrasta o ponad jedną trzecią (38%), gdy oferowane są odpowiednie metody dostawy.

Dla konsumentów ważne jest nie tylko to, jak coś zostanie dostarczone, ale przede wszystkim kiedy. W badaniu przeprowadzonym wśród klientów w Wielkiej Brytanii wykazano, że 64% kupujących byłoby bardziej lojalnych wobec marek, które udostępniają im opcje dotyczące ram czasowych dostawy.

Bodziec środowiskowy

Firma Coppel, jeden z wiodących meksykańskich detalistów, obniżyła całkowite koszty dostaw o 29% dzięki przetestowaniu systemu dostaw z wieloma oknami. Celem tego sposobu dystrybucji jest maksymalne zagęszczenie ładunku przy jednoczesnym zminimalizowaniu liczby postojów. Zaskakujące jest to, że 70% ankietowanych konsumentów było skłonnych opóźnić dostawę do domu o około pięć dni, jeśli miałoby to mniej szkodliwy wpływ na środowisko.

Ponadto, eksperyment naukowy, przeprowadzony przez chińskiego giganta e-commerce Taobao, ujawnił gotowość kupujących (64%) do oczekiwania na bardziej ekologiczną wysyłkę. Znacznie mniejszy odsetek (25%) deklaruje, że jest skłonny za nią zapłacić. Konsumenci są skłonni poczekać, aby ograniczyć emisje związane z dostawą.

Już dziś zacznij poprawiać pozakupowe doświadczenie klienta!

Zmienia się sposób, w jaki klienci nawiązują relacje z markami po dokonaniu zakupu. Pobierz nasz przewodnik Optymalizacja pozakupowych doświadczeń klienta i już dziś zacznij usprawniać swoją komunikację.