Zakupy przez internet cieszą się coraz większą popularnością – każdego roku przedstawiciele kolejnych branż decydują się przenieść sprzedaż ze sklepu stacjonarnego do sieci. Przedsiębiorca, który chce zarabiać jak najwięcej, musi być otwarty na wielu klientów i wiele rynków. Za rozwojem handlu online idą różnego rodzaju utrudnienia, którym trzeba sprostać. Za sklepami internetowymi, które dopiero powstały, często stoją samodzielni biznesmeni, którzy działalność prowadzą z własnego mieszkania, korzystając jedynie z laptopa i usług firmy kurierskiej. W pewnym momencie to przestaje wystarczać.

Kiedy trzeba skorzystać ze wsparcia pośrednika w handlu zagranicznym?


Wyobraź sobie, że prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, zajmujesz się internetową sprzedażą produktów sprowadzanych z fabryki w Chinach. Początkowo dostajesz niewiele zamówień, ale z czasem liczba klientów rośnie. Do tej pory doskonale sprawdzało się trzymanie towaru w wolnym pokoju w domu lub w garażu, samodzielne księgowanie płatności, adresowanie paczek i nadawanie ich w paczkomacie. Ale w pewnym momencie masz tak dużo pracy, że nie możesz sobie pozwolić na wolny dzień czy wyleczenie przeziębienia w łóżku. W tej sytuacji warto zdecydować się na współpracę z pośrednikiem w handlu zagranicznym.

 

Rozwijający się sklep internetowy i międzynarodowa sieć fulfillment


Istnieje wiele alternatyw dla obsługi sklepu internetowe w skromnych, domowych warunkach. Możesz zatrudnić pracowników, wynająć magazyn, ale w praktyce nie jest to opłacalne rozwiązanie. A przynajmniej w porównaniu ze współpracą z międzynarodową siecią fulfillment. Pośrednik w handlu zagranicznym przy mniejszym nakładzie finansowym zapewni Ci wszystko to, co musiałbyś zorganizować samodzielnie, czyli pracowników pakujących paczki, powierzchnię magazynową i wiele innych elementów tworzących układankę sklepu internetowego.

 

Zagraniczny adres zwrotów w Niemczech lub Hiszpanii


Jeżeli udało Ci się wejść na zagraniczne rynki, jest to sukces połączony z dodatkowymi obowiązkami. W końcu klientom z Niemiec, Hiszpanii czy Włoch też musisz zapewnić szybki czas dostawy i realizacji zwrotów. Korzystając ze wsparcia pośrednika w handlu zagranicznym, powierzasz organizację adresu do odsyłania paczek w punktach zlokalizowanych bliżej nowych klientów. Międzynarodowa sieć fulfillment to pakiet udogodnień, które pozwalają cieszyć się z rozwoju firmy bez potrzeby podejmowania ryzykownych decyzji czy inwestowania ogromnych pieniędzy.